Lütfen Üye Girişi yapınız..
Lütfen Üye Girişi yapınız..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

wings split

3 posters
YazarMesaj
Mustafa Tural

wings split Empty
MesajKonu: wings split   wings split Icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 12:00 pm

Değerli takım arkadaşlarım;
Ayyıldız & Quantum Grup takımlarının teknik sorumlusu olarak herbirimizin ve takımlarımızım gelişmesinden yönetim kademesine ben sorumluyum.Bu bağlamda takımımız ve birey olarak bizlerin gelişimi için yönetim olarak alınan kararlae doğrultusunda sizinle ilk yapacağımız çalışma ideal wings değişimleri olacaktır.Bu çalışmanın amacı optimum ayarlarla elde ettiğimiz derecelerden daha iyi süreler elde etmektir.Bu çalışma şu şekilde yapılacaktır;
1)Herbirimiz kendi sürücümüzün beğendiği optimum ayarları buluruz. ( çalışmamızın verimli olması için bu bölümü en fazla 5 hakda bulmaya çalışalım )
2)Herbirimize ayrı ayrı verilecek Wings değişikliklerinin uygulanması ile elde edilen süre ve kazanılan veya kaybedilen süre bulunur.
3) Herbirimizden gelen değerler ile ideal wings değişikliği en fazla kazanım yapan değer bulunur.
4) Optimum değerler ile elde ettiğiniz tur zamanı (net time ve lap time ) ve wings değişikliği ile yaptığınız süre forumun wings bölümünde ilgili yarış için açılan sayfaya yazılır.
Şimdi herbirimizin her yarış öncesi atacağı ( sürekli aynı kalacak değişmeyecek değerler) wings değişikleriniz aşağıda verilmiştir.
1) Cem Özdemir -+ 10 , +- 10
2) Yetkin Hazar -+ 20 , +- 20
3) Tolga Şurak -+ 30 , +- 30
4) Metin Feyyaz -+ 40 , +- 40
5) Gökhan Tunç -+ 50 , +- 50
6) Levent öztürk -+ 60 , +- 60
7) Barış Karacaören -+ 70 , +- 70
8 ) Remzi Karaca -+ 80 , +- 80
9) Furkan Türk -+ 90 , +- 90
10) Samet Korkmaz -+ 100 , +- 100
11) Ünal Atasoy -+ 110 , +- 110
12) Mustafa Tural -+ 120 , +- 120
13) Halil Akıncı -+ 130 , +- 130
14) Muhammet Duman -+ 140 , +- 140
15) Zafer Derelioğlu -+ 150 , +- 150
16) Tolga Zorba -+ 175 , +- 175
17) Gökay Özkan -+ 200 , +- 200
18) Serpil Tural -+ 250 , +- 250

Not :
1)Wings değişikliklerinin -+ veya +- şeklinde yapılacağını çarşamba ve cumartesi günleri tarafımdan wings bölümünde ilgili yarış sayfasında açıklanacaktır.
2)Bu çalışma yarışdan 1 gün önce bitmek zorundadır.( pazartesi ve perşembe günleri)
Levent Öztürk

wings split Empty
MesajKonu: Geri: wings split   wings split Icon_minitimeSalı Mart 09, 2010 12:49 pm

Bir cok arkadasimizda eski yarislardan kalma asagı yukarı yaklasık wings degerleri mevcut zaten.
o yuzden bu kadar cok aralık denememiz bence pek dogru olmayacak. Bircok arkadasımız bosa deneme yapmıs olacak.
Bunun yerine bildigimiz yaklasik wings degerleri uzerinde denemeler yapsak daha uygun olur.
Mesela daha once bu pıstte wings degerleri yaklasik biliniyorsa.
Ornegin : -60/60 olarak ortak bır deger belırlendıyse
-50/+50 ile -70/+70 arasında denemeler yapabiliriz.
Hatta bazı dıger takımların forumlarında gordugum denemeler var onlarıda deneme sansına sahıp olabılırız. Mesela
-60/+65 gıbı veya -65/+60 gibi degerlerıde deneyıp daha uygun aralıklar yakalamıs oluruz hemde
-200/+200 gıbı bosa degerlerı denememıs oluruz.
Mustafa Tural

wings split Empty
MesajKonu: Geri: wings split   wings split Icon_minitimeSalı Mart 09, 2010 4:01 pm

Levent Öztürk demiş ki:
Bir cok arkadasimizda eski yarislardan kalma asagı yukarı yaklasık wings degerleri mevcut zaten.
o yuzden bu kadar cok aralık denememiz bence pek dogru olmayacak. Bircok arkadasımız bosa deneme yapmıs olacak.
Bunun yerine bildigimiz yaklasik wings degerleri uzerinde denemeler yapsak daha uygun olur.
Mesela daha once bu pıstte wings degerleri yaklasik biliniyorsa.
Ornegin : -60/60 olarak ortak bır deger belırlendıyse
-50/+50 ile -70/+70 arasında denemeler yapabiliriz.
Hatta bazı dıger takımların forumlarında gordugum denemeler var onlarıda deneme sansına sahıp olabılırız. Mesela
-60/+65 gıbı veya -65/+60 gibi degerlerıde deneyıp daha uygun aralıklar yakalamıs oluruz hemde
-200/+200 gıbı bosa degerlerı denememıs oluruz.

Sanırım forumdan ve oyundan bayağı bir uzak kaldınız levent abi son 3 yarışda ideal wings değeri -+150 ve üzeri değerler çıktı bu bir extrem durum değildir, ve gayet normaldir.Bu ve buna benzer durumlarda doğru wings değişimini bulmadan yan değerler ile değişim yapmaya başlamak için oldukça erken diye düşünüyorum.Herkese kolay gelsin.
Saygılarımla...
Levent Öztürk

wings split Empty
MesajKonu: Geri: wings split   wings split Icon_minitimeSalı Mart 09, 2010 4:22 pm

Benim kastettigimde aslında aynı noktaya cıkıyor. eger eskı yarıslardan wıngs ayarlarını bılıyorsak bosa wıngs denemelerı yapmaya gerek yok. eger bılmıyorsak ozaman denemeler yapabılırız.
ama eskı yarıslardan elımızde verı varsa ozaman onun cevresınde yapmamız daha uygun olur demek ıstedım.
yoksa hıcbır yarısta -+150 gıbı bır deger cıkmaz demek ıstemedım.
Mustafa Tural

wings split Empty
MesajKonu: Geri: wings split   wings split Icon_minitimeSalı Mart 09, 2010 10:31 pm

Levent Öztürk demiş ki:
Benim kastettigimde aslında aynı noktaya cıkıyor. eger eskı yarıslardan wıngs ayarlarını bılıyorsak bosa wıngs denemelerı yapmaya gerek yok. eger bılmıyorsak ozaman denemeler yapabılırız.
ama eskı yarıslardan elımızde verı varsa ozaman onun cevresınde yapmamız daha uygun olur demek ıstedım.
yoksa hıcbır yarısta -+150 gıbı bır deger cıkmaz demek ıstemedım.

Levent abi bu yarış için doğru wings ayarını bilen kaç kişi var takımda ben kendi açımdan söyleyeyim bilmiyorum, ayrıca bu sezon yarışılacak pistlerden en fazla 5 inde yarışmışımdır takım arkadaşlarımız tamamına yakınıda oyuna yeni başlayan arkadaşlardır , bunlar dikkate alındığında bu çalışmanın yapılması en doğru seçim geldi yönetimimize ve bu çalışmayı başlattık.
Saygılarımla...
Cem Ozdemir

Cem Ozdemir

wings split Empty
MesajKonu: Geri: wings split   wings split Icon_minitimeÇarş. Mart 10, 2010 12:03 am

Teknik Bölüm belirlediği programların tüm takımlarca uygulanmasına dair karar alıp görüş bildirirken; bunu daha öncesinde yapılan muhteif teknik AR-GE çalışmalarına dayandırmaktadır. Belirlenen bu programdan elde edilecek olan datalar, ileriki sezonlar için hayati derecede önem taşımaktadır.

Onun için, tüm teknik konulardaki belirlenen ve bu sayfalarda duyurun tüm teknik uygulamalara takımlarımızdaki bütün arkadaşlarımızın katılmalarını önemle ve de özellikle rica ediyorum.

wings split
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sezon 19 1. yarış Shakhir grand prix wings değerleri