Lütfen Üye Girişi yapınız..
Lütfen Üye Girişi yapınız..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Genel Düzenlemeler

YazarMesaj
Cem Ozdemir

Cem Ozdemir

Genel Düzenlemeler Empty
MesajKonu: Genel Düzenlemeler   Genel Düzenlemeler Icon_minitimePtsi Ekim 25, 2010 6:36 am

Grubumuzu oluşturan takımlarımızın ve forumumuzun düzenliliği konusunda forum adminimiz ve takım kaptanlarımızdan bazı ricalarım var:

Sohbet muhabbet bağlamındaki genel takım içi iletişimlerimizi diğer forumda zaten gerçekleştiriyoruz. Burada, bu işlerlikte benzer bir bölüm bulunmasına gerek yok. Ancak görüyorum ki; "YARIŞLAR / Öncesi / Sonrası" başlığı ve "Üye İstatistikleri" başlığı gibi bazı bölümler, içerik olarak bölümün oluşturulma amacı dışında mesajlar içermekte..! Yine "Kişisel Veriler" ve "Takım İstatistikleri" başlıkları gibi, aslında veri akışı açısından son derece önemli olan bazı başlıklar ise hiç kullanılmamış ya da bir dönem kullanılıp, sonra nedense ihmal edilmişler. O yüzden, öncelikle, forumumuzdaki konu başlıklarının daha verimli ve daha faydalı kullanımına yönelik genel bir revizyon yapmamız gerektiğini düşünüyorum. (Bize veri girişi anlamında faydası olmayacak bazı başlıkları kaldıralım; halen var olup da faydalı olabilecek ancak güncelliğini yitirmiş olanları tekrar aktive edelim; ya da eğer verim sağlayacağını düşünüyorsak, yeni başlıklar açalım... gibi)...!

Forumumuzda ölçülebilir veri girişlerini değerlendirmeye yönelik olarak kurulmuş olan bir "TEKNİK BÖLÜM" ana başlığımız var. Buna paralel olarak, takım üyelerinin genel durumlarını, profil ve kimlik bilgilerini ve bunlarla ilgili olarak birtakım istatistikleri içeriğinde barındıracak olan bir diğer ana başlığı da "TAKIMLAR ve PERSONEL BÖLÜMÜ" olarak açabiliriz. (Halen forumumuzda mevcut olan "Üye İstatistikleri" ve "Takım İstatistikleri" gibi başlıklar, bu ana bölümün alt bölümleri olarak atanabilir mesela)..!

"HEDEFLER" olarak tanımlayabileceğimiz bir bölümümüz mutlaka olmalı..! (muhtemelen "TAKIMLAR ve PERSONEL BÖLÜMÜ" ana başlığı altında bir alt bölüm şeklinde olabilir.)..! Halihazırda, "TEKNİK BÖLÜM" ana başlığına bağlı olan "Yarışlar / Öncesi / Sonrası" başlığının şu andaki işlerliği aslında tam olarak "HEDEFLER" gibi bir konunun kapsamındadır ve "TEKNİK BÖLÜM"le çok fazla ilintisi yoktur bu bağlamın..! Kaldı ki; "Yarışlar / Öncesi / Sonrası" başlığının "TEKNİK BÖLÜM" ana başlığı altında yer almasının asıl amacı; her yarış öncesinde ve sonrasındaki ölçülebilir datalar anlamındaki verisel girişlerin değerlendirilmesine yöneliktir. Oysa, hedefler ve yarışlardan beklentiler; ölçülebilir "data" değillerdir.

Adminimizden özellikle bir istekte bulunmak istiyorum (bu çok önemli); forumumuza bir "HAKKIMIZDA ve YÖNETİM" genel bölümü açalım. Burada, gurubumuzun ve gurubumuzu oluşturan takımlarımıza ait genel karakterisitikleri, prensip ve kuralları, kadro ve yönetim mekanizmaları hakkında bilgilerin yanısıra toplantılar ve burada alınan ve takımlara deklare edilecek kararları filan yayınlayalım.

Son olarak da; grubumuzu oluşturan takımlarımızdaki üyelerimizin her birinin (olmazsa olmaz bir şekilde) hem takım forumumuzu, hem de GPRO-TÜRK forumumuzu, her ikisini birden olabildiğince aktif bir şekilde kullanmalarını sağlamalıyız. Gerek her birimizin bireyselliğimize, gerekse bağlı bulunduğumuz takımımıza yansıyacak olan BAŞARI ya da BAŞARISIZLIK bağlamında bu çok önemlidir. Şöyle ifade edeyim, çok daha iyi anlaşılacaktır; "GPRO-TÜRK forumu yaşadığımız dairenin de içinde bulunduğu apartmanımızdır." "AYYILDIZ & QUANTUM forumu içinde yaşadığımız evimizdir."

Sevgili adminimiz ve takım kaptanı arkadaşlarımın, yukarıdaki yazıya konu ettiğim hususlarda göstereceklerine inandığım ilgi ve alakalarına şimdiden teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Cem Özdemir

AYYILDIZ & QUANTUM GROUP
Yönetim Kurulu Başkanı
Genel Koordinatör

Genel Düzenlemeler
1 sayfadaki 1 sayfası